Fast food yerken diyet bozulur mu diyorsanız bu yazımızı okuyarak gönül rahatlığı ile yemek yiyebilirsiniz. Özellikle çok sık dışarıda bulunuyorsanız, evde yemek yapmaya vakit bulamıyorsanız dışarıda yemek yerken ya da evinizde fast food atıştırmak isterken diyetinizi de koruyabilirsiniz. Dışarıda yemek yerken kilo kontrolü için aşağıdaki önerilerimizi okuyabilirsiniz. 

  1. Restorana Gittiğinizde Ekmeği Masada Bulundurmayın

Pek çok restoranda garsonlar size danışmadan ekmeği masaya bırakır. Normali budur çünkü. Ama siz diyet yapıyorsanız garsondan masaya ekmek getirmemesini rica edebilirsiniz. Dışarıda yemek yerken diyetinizi bozmamak için ekmek sepetini görmemeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bunun yerine daha doyurucu ve az kalorili yemeklerden tercih edebilirsiniz. Böylece fast food yerken kilo kontrolü sağlayabilirsiniz. 

  1. Sağlıklı İçecekleri Tercih Edin

Pek çok restoranda kola, gazoz, Fanta gibi serinleten içecekler ön raflarda yer alır. Ancak ayran ve su gibi içecekler genelde göz ardı edilir. Ne hikmetse pek çok yiyecekle de asitli içecek daha lezzetli gelir. Ancak dışarıda yemek yerken diyetinizi bozmak istemiyorsanız asitli içeceklere veda edip ayran, su, sade soda gibi sağlıklı içeceklerle tanışmalısınız. 

  1. Aperatiflerden Uzak Durun 

Aperatif dediğimiz kızartmalar, bol yağda pişen gıdalar ve dondurulmuş gıdalardır. Patates kızartması, nugget, hamburger gibi yiyecekler bunlara örnek gösterilebilir. Dip soslar, soğan halkaları, çıtır çıtır patates köfteleri ve parmak peynir kulağa çok hoş gelen şeyler. Ama ne yazık ki tüm bunlar kilo aldırmak için bire bir. Bu nedenle diyet yapıyorsanız sağlıksız aperatiflerden uzak durmalısınız. 

  1. Önce Gözünüz Doysun, Bunun İçin Salata Tercih Edin

Masada az yiyecek varken doğal olarak aç kalkarız. Çünkü gözümüz doymaz ve çok az yedik sanırız. Bunun için ne yerseniz yiyin yanında salata söyleyin. Salata hem sizi tok tutacak, hem vücudunuzun su ihtiyacını karşılayacak hem de doygunluk hissi vererek masadan tıka basa kalkmanızı sağlayacaktır. Böylece hamur işi, kızartma ve buna benzer fast food yemek yerine salata yiyerek doymuş olacaksınız. 

Daha fazla öneri için ve sağlıklı besin tüketimi için Techreklam.com adresimizde yer alan fast food restoran firmalarına göz atabilirsiniz. 

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.