Evlerimiz, en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan bir tanesidir. Hayatımızın büyük bir kısmını evlerimizde geçiririz. Bu nedenle evlerimizin mutlu olabileceğimiz ve bizleri ferahlatan tasarımlara sahip olması oldukça önemlidir. Evler dizayn edilirken pek çok düzenleme kuralına dikkat edilmesi gerekmektedir. Düzen olmadan dizayn edilmesi halinde karmaşıklık beraberinde gelmektedir. Böyle bir durumda ise evlerimiz bizlere huzur vermekten ziyade karmaşık bir ruh haline sahip olmamıza neden olabilmektedir. 

Ev dekorasyonu esnasında pek çok etmen göz önünde bulundurulmalıdır. Bu etmenlere dikkat edilerek bir düzen ve dizayn yapılması halinde evlerimiz bizlerin huzur ve dinlence alanları olacaktır. Aksi halde uyumsuz renk seçenekleri, kalabalık ve abartılı eşyalar, birbirleri ile uyumsuz olan dekorasyonlar tercihinde bizlerin gözünü yorarak, huzur alanı dışında kalmaktadır. 

Ev Dekorasyonunda Renkler ve Seçimler

Ev dekorasyonu ve dizaynı yapılmak istendiğinde ilk önce bir konsept belirlenmesi ihtiyacı duyulmaktadır. Evin içerisi salaş bir yapıda mı yoksa modern bir yapıda mı aksi halde daha klasik bir tarzda mı olmalı sorusuna yanıt vererek tercih yapılma sürecine başlanmalıdır. Evin yapı tarzı belirlenmesi sonrasında uyum sağlayacak ev dekorasyonu rengi unsuruna karar verilmelidir. Örneğin beyaz renk tercih edilmesi halinde evin fresh bir yapıya sahip olabilmesi için daha açık tonlarda mobilya ve dekoratif ürün tercih edilmeye dikkat edilmelidir. Koyu renk seçimlerinde ise ilgili renge uyum sağlayan ve kombinasyonu tamamlayan renkler ve mobilyalar tercih edilmelidir. 

Ev dekorasyonunda mobilya seçimi yapılması esnasında evin duvar renkleri ve mobilya renk kombinasyonu sağlanmalı, modern bir yapıda ev dekorasyonu yapılacak ise ona uygun tercihlerde bulunulmalıdır. Mobilya tercihleri yapıldıktan sonra ise mobilyalara uyum sağlayabilecek dekorasyon ürünleri seçimlerinde evin tarzına uyum sağlayan minimallerde seçim yapmak oldukça önemli bir rol oynamaktadır.  Ev dekorasyonu bireysel olarak yapılabileceği gibi uzman kişiler tarafından da destek alınarak yapılabilmektedir. Dekorasyon alanında uzman kişiler, talep edilen özellik ve kombinasyonlarda eşsiz dizayn seçenekleri de sunmaktadır. Techreklam.com tüm dekorasyon sektörüne ait bilgileri ve firmaları sizlere sunarak, ulaşmanızı kolaylaştırmaktadır. Talep etmeniz halinde internet sitemizi ziyaret edebilir, inceleme yapabilirsiniz. 

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.