Son dönemlerde artan kentleşme ve köyden şehre yapılan yoğun göç etkisi pek çok alanda etkileri göstermektedir. Bu durumun en büyük örneklerinden bir tanesi ise çarpık kentleşme, azalan doğa ve trafik sorunudur. Bu sıkışıklık ve yoğunluktan kaçarak kendimize ait mini bir dünya inşa etme ihtiyacında bulanabilmekteyiz. Bunun ise en güzel örneği kendimize ait alanlarımız ve bahçelerimizdir.  Bu nedenle bahçe dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler merak söz konusudur. 

Bahçeli evlere ya da bir bahçeye sahip olmamız durumunda ilgili alanın en güzel ve en huzur verici şekilde düzenlenmesini istemekteyiz. Düzenleme ve dizayn süreçlerinde ise yardıma ihtiyaç duyabilmekteyiz. Hangi malzemenin hangi alanda kullanılması gerektiğine dair bir araştırma süreci ve doğru dizayn yöntemleri işimizi kolaylaştıracak püf noktalar arasında yer alabilmektedir. 

Bahçe Düzenlemesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Estetik bir görünüm açısından bahçe düzenlemesi yapılırken doğru malzeme temini oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Öncelikle malzeme ihtiyacı belirlemek için düzenlenecek bahçenin boyut ve özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Ardından güneş alacak ve gölgede kalacak alanlar belirlenmeli, bir bitki ekim süreci gerçekleştirilecek ise güneş alan alanlara ekim işlemi gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulan alan düzenlemesi yapılmalıdır.  

Gölge alanlara ise yorgun biten bir gün sonrasında rahat bir nefes almak açısından verimli bir oturma ve dinlenme alanı inşa edilebilmektedir. Bahçe büyüklüğüne bağlı olarak mini bir havuz ya da farklı bahçe aksesuarları da tercih edilebilmektedir. Burada en önemli unsurlardan bir tanesi verimli alan kullanımı ile birlikte konfor alanıyaratmaktır. 

Doğru alınan bahçe ölçüleri, doğru bir planlama sürecini de beraberinde getirmektedir. Ölçü planlaması sonrasında yapım sürecine başlamadan önce ön plan yapılması, düzenlenecek olan bahçenin ön görüntüsü ve beğenilmesi açısından önemli bir role sahip olmaktadır. Bahçe düzenlemesi esnasında seçilecek ürünlerin, bahçe boyutuna ve bahçenin dizayn özelliklerine uyumlu olması estetik bir görünüm ve kullanışlılık açısından da önemli bir rol oynamaktadır. Bahçe düzenleme ve dizayn detayları hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmak, sektörde öncü firmalar ile tanışmak ya da destek almak istemeniz halinde Techreklam.com 

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.