Araç kiralamak mı yoksa satın almak mı? Bu soru araç sahibi olmayan ancak sık sık araba ihtiyacı güden kişiler tarafından sıklıkla merak edilir. Bu kararı en iyi şekilde verebilmek için araç kiralamanın ve araç satın almanın avantajlarını tek tek ele almak gerekir. 

Araç Kiralamanın Avantajları

Araç kiralamanın avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Araç kiralama avantajları arasında ilk sırada maliyet gelir. Dönemsel olarak araç kiralamanız araç satın almaya nazaran çok daha ekonomiktir. 
  • Araç almak için birikmişiniz yoksa büyük ihtimalle ya peşinat vermek zorunda kalacaksınız ya da kredi çekmek durumunda kalacaksınız. Bu da mevcut limitinizin tükenmesinin yanı sıra borçlanmanıza neden olur. Araç kiralamanız halinde ise peşinat vermek ya da faizli kredi ödemek yerine günlük araç bedelini verebilirsiniz. 
  • Bireysel araç kiralamanın bir diğer avantajı yan masrafların olmamasıdır. Araç kiralamanız halinde sigorta, kasko ve muayene gibi giderleriniz olmayacaktır. 
  • Araç kiralamak il dışına çıkacağınız zamanlarda da büyük bir avantaj sağlar. Örneğin istediğiniz şehre uçak ya da tren gibi vasıtalarla giderek gittiğiniz yerden araç kiralayabilirsiniz. Böylece uzun yol trafiğini de çekmemiş olursunuz. 
  • Araç kiralamanın en son avantajı da sürekli yeni model araçlara biniyor olmanızdır. Bu sayede arızasız ve tehlikesiz bir yolculuk geçirmenin deneyimini yaşarken yeni araç modellerini de keşfedebilirsiniz. 

Araç Satın Almanın Avantajları 

Araç satın almanın avantajları da vardır. Özellikle bireysel kişiler için araç satın almak çok daha avantajlıdır. Acil durumlarda ya da keyfi sebeplerden ötürü kapının önünde aracın durması daima bir avantajdır. Kiralama yaparken işlemler birtakım zaman alacağı için planlama yaparak gezmeye gitmek çok daha avantajlıdır. 

Araç sahibi olmanın bir diğer avantajı da aracın daima satılabilir kriterde olmasıdır. Olası bir nakit ihtiyacınız olduğunda aracınızı satarak paraya çevirebilirsiniz. Aracınızı istediğiniz gibi dizayn edebilmek de bir diğer avantajdır. Her ikisi de birbirinden farklı avantajlara sahiptir. Techreklam.com adresimizden otomobil ile ilgili danışmanlık alabileceğiniz pek çok firma vardır. Siz de sitemizi ziyaret ederek firma rehberi alabilirsiniz. 

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.